krátky popis banneru
Dvojzložková číra epoxidová živica - 1kg set

Dvojzložkový číry epoxid sa dodáva v sete s tvrdidlom (zložky A + B). Používa sa na lepenie, zalievanie a lamináciu napríklad ako "neviditeľné lepidlo" v šperkárstve alebo ako dekoračné vrstva pre zalievanie predmetov. EPROSIN® Crystal ani natužená zmes sa nesmie riediť.

Je možné ho používať ako zalievaciu alebo stierkovú hmotu na prípravu dekoračných povrchov stolov, podláh a pod.
EPROSIN® Crystal je obohatený prípravkami pre zlepšenie rozlievania, odpenenia a prípravkami pre pomalé žltnutie kompozície. Pri zalievaní rôznych druhov dekoračných predmetov ako sú sklenené črepy, keramika, liatina, flitre, obrázky a podobne je potrebné vždy urobiť vlastnú praktickú skúšku spotreby.
EPROSIN® Crystal možno dofarbovať pigmentovými pastami EPROTINT.

VLASTNOSTI: Vzhľad: viskózna číra kvapalina
Hustota po natužení (20 ° C): ˂ 1,1 g.cm-3

PRÍPRAVA POVRCHU:
Betónový podklad musí byť vyzretý (vek min. 28 dní), suchý max. 4% zvyškovej vlhkosti, čistý, odmastený a zbavený mechanických a nesúdržných nečistôt (prach po brúsení atď.), najlepšie zdrsnený či brokovaný. Betónový podklad musí byť súdržný (pevnosť v ťahu) min. 1,5 MPa. Iné povrchy musia byť suché, odmastené, bez pachu- najlepšie zdrsnené. Nevytvrdnutú kompozíciu je možné z povrchu náradia umyť acetónom.

TUŽENIE: výrobok je dodávaný v presnom pomere zložky A ku zložke B - 100: 38. Tento pomer je hmotnostný. Ak spracovávate menšie množstvo než celé balenie, odporúčame použitie váh.

SPOTREBA: Cca 1,5 kg / m2 pri hrúbke vrstvy 1 mm. Praktická spotreba závisí na hrúbke, štruktúre pokladu a veľkosti zalievaných predmetov.

SPRACOVANIE: Odporúčaná teplota podkladu i oboch zložiek pred zmiešaním je +15 ° C až +20 ° C. Premiešať zložku A a vmiešať zložku B. Pri miešaní je nutné obmedziť primiešavanie vzduchu do hmoty. Premiešanie oboch zložiek sa vykonáva mechanicky napr. elektrickou vŕtačkou s vretenovým miešadlom. Pri reakcii s tvrdidlom dochádza k väčšiemu vývinu tepla.

Doba spracovania: 5 hodín pri +20 ° C. Doba spracovateľnosti klesá s rastúcou teplotou a zvyšujúcim sa množstvom spracovávanej zmesi.
Plné vytvrdnutie: 7 dní pri teplote + 20 ° C

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)