Košík:je prázdny
cena:0.00,- €
5/5
 Rýchly kontakt
HOBBYBORG s.r.o.
  tel.: +421 908 527 406
 

QR code
Kontaktujte nás
krátky popis banneru

Letecko - modelársky krúžok v Bratislave /Dúbravke/

  • Pridané: 21.05.2015   |   301 čítaní / zobrazení


V bratislavskej Dúbravke aj vďaka nám vznikol a prežíva záujmový krúžok, kde sa mladý záujemcovia venujú stavbe funkčných a lietajúcich modelov. Viac sa dozviete na stránkach modelárskeho krúžku: www.mk-dubravka.sk

Ako krúžok vznikol, prvé kroky a ako som sa do krúžku a neskôr  k organizovaniu krúžku dostal sa dozviete v krátkom článku nižšie.


----------------------------------------------------
Modelársky krúžok v Bratislave (Dúbravka)
 
Zo začiatku spolupráca, neskôr vedenie modelárskeho krúžku.
( Ako som sa dostal k vedeniu modelárskeho krúžku  )
Všetko sa to začalo koncom októbra 2013, keď som na internete uvidel oznam, že v Dome Kultúry v bratislavskej Dúbravke vzniká modelársky krúžok pre deti. Táto informácia ma celkom potešila, keďže sa modelárčine venujem už niekoľko rokov a s myšlienkou založiť nejaký modelársky krúžok pre deti som sa už dávnejšie zaoberal aj ja.

Modelárstvo je krásny koníček a preto ho treba rozširovať aj medzi mladými a medzi ľudí, ktorí by aj chceli, ale nevedia ako začať. Preto som neváhal kontaktovať vedenie krúžku a ponúknuť im moju pomoc. Hneď som z ponuky Hobbyborg-u  vytriedil zopár produktov, ktoré by sa na rozbeh krúžku takéhoto zamerania hodili. Boli to najmä lepidlá a iná chémia plus stavebný materiál. Ostatné potrebné veci, ktoré v ponuke nemáme som dokúpil a všetko odniesol do krúžku. Nemal som to ďaleko, keďže bývam tiež v Dúbravke J.

S vedením krúžku sme spolupracovali aj na tvorbe prvej, dnes už neexistujúcej internetovej stránky, ktorú neskôr nahradil aktuálny web. Neskôr po dohode s modelárskym krúžkom som v našom obchode ponúkol možnosť zakúpenia špeciálneho darčekového poukazu určeného pre krúžok, kde samozrejme celých 100% z ceny poukazu išlo na nákup vecí pre deti. Hlavne vďaka modelárom,ale aj iným našim zákazníkom, ktorí tieto poukazy pre krúžok zakúpili sme pre deti zohnali ďalší potrebný materiál. Časom moja pomoc zahŕňala okrem „zásobovania“ aj prácu s deťmi. Čoraz častejšie sa totiž stávalo, že pôvodní zakladatelia krúžku z rôznych osobných či pracovných dôvodov sa nemohli krúžku zúčastniť a navyše sa začali objavovať aj problémy s financiami. Nakoniec  to skončilo tak, že im tieto dôvody nedovoľovali s krúžkom ďalej pokračovať a hrozilo jeho zaniknutie...

Keďže zo strany detí bol záujem o modelárčenie obrovský a k tomu ešte fakt, že na niektorých školách chýba akákoľvek technická výchova (čo mi prezradili mladý modelári), som nemohol dovoliť aby sa krúžok len tak rozpustil. Rozvíjanie technickej zručnosti je pre deti veľmi dôležité a keď je možnosť dať deťom priestor kde to môžu robiť zábavnou formou modelárčenia tak to treba využiť!

Rozhodol som sa preto, že to vezmem všetko do vlastných rúk a po dohode s pôvodnými zakladateľmi som prebral všetky záležitosti ohľadom organizovania a vedenia krúžku.

Mladí modelári navštevujúci krúžok  sú veľmi šikovní, baví ich to a radi ho navštevujú. Z fungovania modelárskeho krúžku sa teším aj ja, lebo okrem toho, že im odovzdávam svoje skúsenosti,  aj ja sa pri nich veľa nového naučím.
Pokiaľ to bude v mojich silách modelársky krúžok v Dúbravke bude naďalej fungovať a dúfam, že sa bude pomaličky aj rozrastať. Naše aktivity môžete sledovať na stránke  – www.mk-dubravka.sk
 
Tomáš Bodnár - konateľ HOBBYBORG s.r.o. a ujo vedúci v modelárskom krúžku :)
 
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    pridať komentár